Bračanin osvojio Split

Na velikom amaterskom stolno-teniskom turniru u Splitu u dvorani na Gripama slavio Bračanin
Ivan Kusanović i u Splitu do trofeja
U organizaciji stolno-teniskog kluba Split proteklog vikenda odigran je turnir na ovim prostorima posljednje vrijeme sve masovnijem sportu stolnom tenisu. Turnir je bio otvorenog tipa prijava, za sve životne uzraste, a igralo se samo u kategoriji - pojedinačno.
Natjecanje je odžano na 5 stolova u dvorani STK Split na Gripama, a prvo mjesto zauzeo je supetranin Ivan Kusanović . U konkreciji 32 tenisača do završnog finala Kusanović je čak šestoricu udaljio od daljnjeg natjecanja za osvajanje splitskog trofeja Svetog Duje. Između njih u 3.kolu, 1/8 finala natjecanja, ždrijeb je odlučio da se u meču između 16 igrača nađu dva Supetranina, Kusanović i Juričević. Apsolutni favorit Kusanović je svog klupskog suigrača udaljio bez većih poteškoća s 3:0 u setovima (11:3) (11:5) (11:7).
Inače turnir je bio u znaku Bračana jer je čak 8 igrača članova Pingić lige Brač prijavilo natjecanje na Kupu Svetog Duje. To su bili mlade nade Mario Mažar i Marko Kuščević, zatim Jakov Glavinić koji su svoj nastup završili u grupnoj kvalifikacijskoj fazi natjecanja.
Preostali igrači članovi Stk Postira i Stk Galla, Ante Mandić, Nikša Juričević, Toni Glavinić, Juraj Jurišić njih četvoro zadovoljilo se samo plasmanom do 1/8 finala natjecanja..
Ali zato je Ivan Kusanović popravio dojam i raspoloženje Bračana, osvijetlio obraz ovog sporta na Braču. Kusanović je pomalo iznenađujuće, ali ipak uvjerljivo osvojio prvo mjesto i uhvatio novi , ovog puta splitski trofej.
U četvrt završnici natjecanja Kusanović je imao najteži susret u kome je svladao Zeničanina Bešlića 3:2.Bilo je to finale prije finala, zanimljiv meč, prava drama za zelenim stolom. Kusanović na kraju ipak prisebniji, mirniji i precizniji..
U poluzavršnici mnogo je lakše svladao Splićanina Utrobičića također s 3:0 u setovima.Nije naš Ivan imao težak zadatak ni u finalu jer je s 3:1 svladao splitskog stolnotenisača Kalebića. U borbi za treće mjesto Sergej je svladao Utrobičića s 3:2.
Nakon podjele pehara trima najboljima igračima od predstavnika organizatora STK SPLIT-a, brački stolnotenisači uspjeh svog suigrača Kusanovića proslavili su zajedno u obližnjem restoranu Duje.